Wernisaże w Lwówku

7 lutego, tj. w piątek we Lwówku Śl. miały miejsce wernisaże dwóch wystaw – jedna, w dobrze nam znanej Galerii Klatka w Lwóweckim Ośrodku Kultury, druga w lwóweckiej Bibliotece.
W LOK odbył się wernisaż wystawy naszego Kolegi, Janusza Moniatowicza, pt. „W magicznej ciszy atelier Josefa Sudka”. Można śmiało powiedzieć, że nasz Kolega zatrzymanymi kadrami z atelir Josefa Sudka odkrył na nowo tego czeskiego artystę. Wystawa zrobiła międzynarodową furorę bo była eksponowana w Polsce, Czechach, Francji i Wielkiej Brytanii – oczywiście m.in w Jeleniej Górze i Bolesławcu też. Wernisaż wystawy odbył się jak zwykle w sympatycznej atmosferze, gdzie Autor miał okazję do obszerniejszego zaprezentowania jej historii. Dodatkowo atrakcją towarzyszącą był specjalny dla Autora występ muzyczny w sali widowiskowej.
Wernisaż drugiej wystawy, prawie w tym samym czasie, odbywał się w Bibliotece Miejskiej, też w Lwówku Śl. a była to wystawa czeskiego Fotoklubu f 99 z okazji jego 20. Lecia. Wystawę reprezentowało 7-miu autorów, członków Fotoklubu z Usti nad Labą. Wystawa jest różnorodna
tematycznie a poznanie nowego stowarzyszenia być może zaowocuje współpracą na niwie wystaw czy plenerów pomiędzy JTF a Fotoklubem.
Z JTF wystawy w Łwówku odwiedzili: Jacek Kardasiewicz, Józef Hanusiak, Andrzej Woźniak oraz Jan Foremny – jako podający tu skromną relację z tych wystaw.

w mediach o wystawie:
www.hitlwowekslaski.pl/2020/02/10/fotoklub-f99-wyjatkowa-wystawa/