Uwaga – zmiana harmonogramu spotkań !

Uwaga!

W związku z wystawą w ODK Zabobrze zmienia się HARMONOGRAM SPOTKAŃ. Proszę się zapoznać !
W dniu 17 marca mamy „spotkanie wyjazdowe” i spotykamy się o godzinie 16.30 w ODK na Zabobrzu na wystawie Jerzego Mąkowskiego. O spotkaniu z Autorem na prelekcji, o godzinie 11.30 – poinformuję w terminie późniejszym.

Zaproszenie – wernisaż wystawy fotografii Jerzego Mąkowskiego
„Wystawa „Pokolenie” stanowi opowieść o kilku rzemieślnikach (kowale, kołodzieje) w miejscowości Radoszyce (obecne województwo Świętokrzyskie) w początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Miejscowość ta stanowiła w latach 50-tych i 60-tych XX wieku nieformalne centrum produkcji wozów konnych.(…)” – Jerzy Mąkowski

Jerzy Mąkowski urodził się w 1940 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej (dr inż. w dziedzinie nauk technicznych). Był wykładowcą na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Zadebiutował na ogólnopolskiej wystawie fotografii młodzieży w 1957r. Członek grupy twórczej „STODOŁA 60”. Członek ZPAF od 1979, uczestniczył w pracach Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF, kolejno członek Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej , przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej, Członek Zarządu Okręgu, członek Rady Artystycznej ZG ZPAF, prezes ZG ZPAF, od 2007 w Okręgu Warszawskim ZPAF. Współpracuje z grupami młodzieżowymi , prowadzi szkolenia młodych entuzjastów fotografii, systematycznie uczestniczy plenerach ZPAF i innych organizacji fotograficznych, wieloletni konsultant Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych DIASTAR w Starachowicach (od 25 lat).

Fotografuje krajobraz, architekturę, a także uprawia fotografię socjologiczną i reportaż. Posługuje się klasyczna fotografią czarno-białą i barwną, a także fotografią cyfrową. W twórczości poszukuje relacji człowiek-wydarzenie oraz widzenie-obraz.   – Paweł Pierściński – członek honorowy ZPAF

Po wystawie przechodzimy / przejeżdżamy do naszej siedziby ( Al.Wojska Polskiego 37 ) i tam mamy otwarcie Wystawy Rocznej z Konkursów Miesiąca – najlepsze zdjęcia roku 2015. Wernisaż i nagrody za rok 2015 – Najlepszy Autor i Najlepsze Zdjęcie roku 2015.