„Tylko jedno zdjęcie” – wyróżnienie dla Jacka Szczerbaniewicza – GRATULUJEMY !

Serdecznie gratulujemy naszemu Koledze – Jackowi Szczerbaniewiczowi zdobycia wyróżnienia ( Wstążka FIAP ) w 6 Międzynarodowych Konfrontacjach Fotograficznych „Tylko Jedno Zdjęcie 2013” w Jarosławcu i życzymy dalszych sukcesów, fotograficznych i nie tylko. Gratulujemy !

W dniu 19 października br. w jarosławskiej Galerii Rynek 6 otwarta została pokonkursowa wystawa 6 Międzynarodowych Konfrontacji Fotograficznych „Tylko Jedno Zdjęcie 2013”. Uroczystej inauguracji dokonała Teresa Piątek, dyr. MOK., przypominając okoliczności wznowienia konkursu przed kilku laty. Kurator konkursu Krzysztof Peszko podkreślił, że jest to przedsięwzięcie będące swoistym fenomenem w skali europejskiej.

Na konkurs napłynęło w sumie 200 prac z 23 państw. Jury konkursowe w składzie: Mieczysław Cybulski – AFRP, Warszawa, przewodniczący; Krystyna Małgorzata Dołowska – AFRP, Dyrektor „Fundacji Fotografia dla Przyszłości”, Warszawa; Basil Titov, EFIAP, Białoruś – postanowiło zakwalifikować na wystawę pokonkursową 130 prac, które równocześnie zostały umieszczone w katalogu wystawy. Protokół jury odczytał Krzysztof Ziemba AFRP, autor zamieszczonego w katalogu słowa wstępnego.

Jury przyznało:
* Medale i Wyróżnienia Honorowe Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP,
* Nagrodę Specjalną FIAP – „BEST AUTOR”
* Medale Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenia „Fotografia dla Przyszłości”,
* oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu.

Odrębne Nagrody Specjalne przyznali poszczególni Fundatorzy.

ZŁOTY MEDAL MIĘDZYNARODOWEJ Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 2000 zł brutto otrzymał Marc Apers (Kontich, Belgia) za pracę: „Winsome”.

SREBRNY MEDAL MIĘDZYNARODOWEJ Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 1300 zł brutto otrzymała: Adriana Dovha (Lwów, Ukraina) za pracę: „Wheel of life”.

BRĄZOWY MEDAL MIĘDZYNARODOWEJ Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 1000 zł brutto otrzymał: Miguel Cabezas Centeno (Irun, Hiszpania) za pracę: „The life”.

NAGRODĘ „BEST AUTOR” i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 400 zł brutto otrzymał: Marc Apers (Kontich, Belgia) za pracę: „Winsome”.

WSTĄŻKI FIAP otrzymali:

Janusz Wojcieszak (Mysłowice, Polska) za pracę „The old castle”,
Dariusz Gawroński (Częstochowa, Polska) za pracę „Odwrót”,
Agnieszka Szuwarzyńska (Kraków, Polska) za pracę „Deszczowa dolina”,
Łukasz Gurdak (Mielec, Polska) za pracę „Strumykowa nimfa”,
Jacek Szczerbaniewicz (Jelenia Góra, Polska) za pracę ”Oczekiwanie”,
Ole Suszkiewicz (Nykobing Stelland, Dania) za pracę „Going home”.

ZŁOTY MEDAL FOTOKLUBU RP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 1000 zł. brutto otrzymała: Anna Klinkosz (Koszalin, Polska) za pracę: „Jesienny pan”.

SREBRNY MEDAL FOTOKLUBU RP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w wysokości 700 zł brutto otrzymała: Ewa Sierokosz (Sandomierz, Polska) za pracę: „We mgle”.

BRĄZOWY MEDAL FOTOKLUBU RP i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu w kwocie 500 zł brutto otrzymał: Dawid Galiński (Zielona Góra, Polska) za pracę: „Jacques”.

NAGRODY FUNDATORÓW otrzymali:

Jan Chmielowiec (Tarnobrzeg, Polska) za pracę: „Antoś i kot” – Nagroda Studia Artystycznego Damian Waliczek i Monika Kapusta Waliczek,
Sujoy Debnath (Howrah, Indie) za pracę „Old lamas” – Nagroda Portalu POD 24 INFO reprezentowanego przez Red. Naczelnego Jerzego Duszko,
Piotr Grochala (Warszawa, Polska) za pracę; „Zakątek” – Nagroda „Gazety Jarosławskiej” reprezentowanej przez Red. Wiesława Zastawnego,
Chris Ducker (Dublin, Irlandia) za pracę „Future Thought” – Nagroda ufundowana przez członka Jury Basila Titova,
Joanna Bratko-Lityńska (Sosnowiec, Polska) za pracę „Cień”- Nagroda ufundowana przez Krzysztofa Ziembę – AFRP,
Ireneusz Czechowicz (Sosnowiec, Polska) za pracę bez tytułu – Nagroda klubu Fotograficznego „Atest 70” reprezentowanego przez Krzysztofa Mruka.

Laureaci konkursu, którzy byli obecni na wernisażu odebrali nagrody.Międzynarodowe Konfrontacje Fotograficzne „Tylko Jedno Zdjęcie niezmiennie objęte są prestiżowymi patronatami: Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP), Burmistrza Miasta Jarosławia, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”. Organizują je: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu oraz Klub Fotograficzny „Atest 70” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

Tytuły i oznaczenia FIAP – tutaj